Červen 2011

Plavý bretaňský baset

29. června 2011 v 17:29 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Drátosrstý plavý bretaňský baset, dovezený do Velké Británie v roce 1983, pochází z Francie; je to živé, přátelské plemeno, používané pro lov malé zvěře. Tradičně se plemeno nasazovalo ve smečkách většinou o čtyřech psech, ale nyní se používá k lovu jednotlivě nebo v párech. Drsná, hustá, přiléhavá srst má vždy zbarvení pšeničně červenavé nebo plavé. Váží 16-18 kg a je vysoký shuba 32-38 cm. Plavý baset, který nenosí břicho tak nízko jako známí baseti, je čilý a vždy ochotný nechat se cvičit. Jeho stopovací schopnosti jsou dobré; má velkou odvahu, přitom je však živý, přátelský a přizpůsobivý. Dlouhé, nízko posazené uši, jsou-li natažené dopředu, dosahují téměř ke konci čenichu. Ačkoliv bývá čumák převážně černý, u světleji zbarvených psů je povoleno i světlejší zbarvení.

HoničiMírně náročná péče o srst
StředníMírně náročná strava

Harry Potter

24. června 2011 v 17:55 | Lassie Elenth |  Ostatní
Dobře proč zrovna teď Harry Potter? Protože jsem si tento film i knihy nedávno oblíbila a jsem dotoho blázen =D A navíc aspoň si odpočinete od všech psů je to tu v poslední době moc Přepsováno =D Nojo ale psi jsou můj život já bez psů být nemůžu. Takže abych začala dám na začátek pár obrázků z jednotlivých dílů... Jinak nakonci července jedu na druhou část do kina =D už se fakt těším.

Upozornění =)

20. června 2011 v 21:47 | Lassie Elenth |  Ostatní

UPOZORNĚNÍ !!!!!!!


Máme rekord 10 online =D ale to není vše stále je přístupná registrace do našeho DOG-CLUBU nezapomeňte a jinak kdo chce mít semnou SB napište na email nebo do komentů =) email je: lassie.elenth@centrum.cz =) Děkuji ! A můžete psát i různé dotazy nebo semnou jen tak pokecat. =DModrý gaskoňský baset

20. června 2011 v 21:19 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Modrý gaskoňský baset, znovu vytvořený z původního francouzského středověkého plemene, nemá dosud plemenný standard, který by byl schválen anglickým Kennel Clubem, ale byl zanesen do seznamu importovaných plemen. Zvučný hlas a vynikající čich umožňují psovi lovit skutečně v jakýchkoli podmínkách, dokonce i za velkých mrazů. Tito psi jsou chytří, i když ne příliš rychlí, a mají tendenci se loudat, přičemž však každý z nich dokáže vytušit směr postupu kořisti. Je to nejrezervovanější plemeno mezi basety; z hlediska celkového vzhledu je velké, ale nepříliš těžké. Výška je 34-42 cm a hmotnost se pohybuje mezi 16-18 kg. Spíše zarmoucené tmavohnědé oči mají něžný výraz a nízko posazené uši dosahují přinejmenším po konec čenichu. Zbarvení je mramorované, se sedlem nebo bez něho, se sedlem nebo bez něho, se specifickým tříslově hnědým vzorováním.

Modrý gaskoňský baset má doslova trpasličí nohy, které snižují rychlost plemen při běhu.

HoničiNenáročná péče o srst
StředníMírně náročná strava


Baset

17. června 2011 v 17:51 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Baset, pocházející z Francie a známý protáhlým tělem, volnou kůží a dlouhýma nízko posazenýma ušima, měří pouze 33-38 cm, má však velmi podsaditou stavbu a váží kolem 18-27 kg. Oči mají tvar kosočtverce, nejsou ani příliš vystouplé, ani položené příliš hluboko, přičemž trochu odhalují červenavé zbarvený, vážný výraz. Baset, honič prastarého původu, loví čenicháním ve smečkách s je velmi vytrvalý. Ačkoli se baseti nesmírně rádi válejí v bahně , jejich krátká hladká srst se dá snadno očistit. Štěkot je hluboký a melodický; je to milující, klidné plemeno, které není nikdy agresivní, ačkoli může být tvrdohlavé.

Baset dokáže sledovat pachovou stopu starou i několik hodin.

HoničiNenáročná péče o srst
VelcíStředně náročná strava

Basenži

17. června 2011 v 17:14 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Basenži má dlouhou historii. V novějších dobách se používal v Kongu ve smečkách pro nádhánění zvěře do sítí a jednotliví psi byli vysoce ceněni. Plemeno neštěká, ale vydává charakteristický zvuk, který je směsí radostného smíchu a jódlování. Je to středně velký, avšak lehce stavěný pes, jehož vrásčitá hlava má dosti komický výraz. Srst je krátká a přiléhavá a jeho ocas se stáčí nad hřbetem. Basenži, který je sebevědomý, přátelský a vzhledové velice čistý, nevydává žádný pach a je vynikajícím společníkem do domácnosti. Zbarvení tohoto plemene může být zvláštní: čistě černé a bílé; červené a bílé; tříslově hnědé a bílé s tříslovými "melounovými semínky" a hlavou; černé; a konečně tříslově hnědé a bílé. Bílá barva se nachází na nohou, hrudi a na konci ocasu, avšak bílé mohou být i končetiny, lysina na hlavě a límeček kolem hrdla. Výška 40-43 cm.

Představil se na Cruftově přehlídce v roce 1937 jako "africký bušový pes" nebo "konžský teriér."

HoničiMírně náročná péče o srst
StředníNenáročná stravaAgility1

15. června 2011 v 22:22 | Lassie Elenth |  Psí sporty
Agility (anglicky hbitost) je sport se psy, závod podobní koňskému parkuru. Vznikl okolo roku 1978 v Anglii.

Popis

Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Samozřejmě některá plemena se na agility hodí víc jako např. pudl, sheltie, border kolie a kolie dlouhosrstá, belgičtí ovčáci atd. Závodí i různí kříženci.

Cílem je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase.

Je to pro psy jedna z nejpřirozenějších aktivit - pes ve smečce (společně se svým pánem) spolupracuje při překonávání překážek v honbě za kořistí. Kořistí se stává pamlsek či hračka a pochvala na konci každého parkuru. Je to sport, který prospívá fyzické kondici psa i psovoda a velmi dobře upevňuje vztahy mezi psem a pánem. Kromě toho je každý trénink i závod výbornou příležitostí pro socializaci psa - jinými slovy pes se v tomto prostředí naučí stýkat s ostatními psy i lidmi, zvykne si na ně, ztratí strach a tím se eliminuje jeho agresivita z tohoto strachu plynoucí.


Pravidla

Překážky na trati se dělí do tří skupin - skokové, zónové a probíhací. Mezi skokové překážky řadíme skok vysoký, skok daleký, zeď, viadukt a proskokový kruh, mezi zónové řadíme kladinu, áčko (šikmá stěna, viz obrázek), houpačku a stůl, do probíhacích patří tunely pevné a látkové, a slalom.

V optimálním případě překonává závodní tým (psovod a pes) parkur bez penalizace a v čase kratším, než je předepsaný. Důvody k penalizaci mohou být v zásadě tři - chyba, odmítnutí a překročení časového limitu.


Chyby

Za chybu se počítá shození laťky u skoku vysokého, shození části zdi, odraz od překážky u skoku dalekého, minutí branky ve slalomu (s výjimkou první), nedošlápnutí psa do kontaktní zóny u zónových překážek, seskočení z houpačky dřív, než se dotkne země, nedodržení časového limitu výdrže na stole a obvykle u kategorie začátečníků (A1) neúmyslný kontakt se psem. Zvláštním druhem chyby je překročení tzv. standardního času. Pokud tým překonal parkur v čase horším než standardním, ale lepším než maximálním, je to považováno za chybu a každá setina sekundy, o kterou je překročen standardní čas, je penalizována jednou setinou trestného bodu (čas běhu se měří na setiny sekundy - čím dál obvyklejší je elektronická časomíra). Za odmítnutí se považuje minutí nástupní strany překážky (např. pes překážku oběhne a musí se vrátit, stačí ale, aby pes minul překážku a současně proťal rovinu, ve které je nástupní hrana překážky - prostě překážku mine) a minutí první branky ve slalomu. Každá chyba a každé odmítnutí je ohodnoceno 5 trestnými body. Počet chyb není omezen, maximální povolený počet odmítnutí je 2 na jeden běh.


Porušení pravidel a penalizace

Pokud tým poruší pravidla závažnější způsobem, než chybou či odmítnutím, bývá v daném běhu diskvalifikován. Důvodem pro diskvalifikaci je zejména nedodržení pořadí a směru překonávání překážek (pes jednu překážku mine a potom překoná další, pes překoná překážku v opačném směru, než je předepsáno), třetí odmítnutí v jednom běhu, kontakt psovoda se psem (A2, A3), kontakt psovoda s překážkou, shození jiné části překážky, než je povoleno (např. shození bočnice u skoku vysokého, "zbourání" zdi), překročení maximálního povoleného času běhu, opuštění parkuru psem, úmyslné zastavení běhu psovodem, či zdolání překážky nepovoleným způsobem (např. přeskočení tunelu). Velmi častým důvodem bývá zapomenutí obojku na krku psa. Psovod nesmí mít v ruce ani u sebe žádný předmět, kterým by psa motivoval (hračku, pamlsek...). I za to je diskvalifikace. Diskvalifikace hrozí i za nevlídné zacházení se psem (bití, tahání za kůži).


Kategorie

Jsou tři velikostní kategorie a to small (psi do 34,99 cm KVH [kohoutkové velikosti]), medium (psi od 35 do 42,99 cm KVH) a large (od 43 cm a výše). A podle nich je stanovena i výška překážek.

 • Týmy v agility jsou rozděleny do tří skupin podle výkonnosti - A1 (začátečníci), A2 (pokročilí) a A3 (profesionálové).
 • K zařazení týmu do kategorií slouží zkoušky.
 • Každý nový tým je automaticky zařazen do kategorie A1, a to i v případě, že pes či psovod už s jiným partnerem dosáhli postupu do vyšší kategorie.
 • Pokud tým absolvuje úspěšně 3 zkoušky kategorie A1, má právo postoupit do kategorie A2. Toto právo se mění v povinnost po uplynutí 1 roku ode dne složení třetí zkoušky A1.
 • Pokud tým složí 3 zkoušky kategorie A2, má právo postoupit do A3. Toto právo se mění v povinnost po dvou letech ode dne složení třetí zkoušky.
 • Pokud tým složí úspěšně 3 zkoušky A3 + splní další podmínky Soutěžního řádu, zůstává i v dalším roce v kategorii A3. Pokud ne, sestupuje do A2 a musí splnit znovu 1 postupovou zkoušku.
 • Pokud tým splní předepsasné zkoušky pro udržení v kategorii A3 tři roky po sobě, získává pes titul A3 Champion, který je mu udělen doživotně.
 • Podmínky zkoušek jsou stanoveny v Soutěžním řádu.
Česko patří ke světovým velmocem v tomto sportu. Za otce agility v Česku bývá považován pan Radko Loučka, nejznámější Češkou v agility je Adélka Králová, která v roce 2006 přispěla na Mistrovství světa k prvnímu místu v kategorii týmů small a 2007 vyhrála jako čtrnáctiletá Mistrovství světa v kategorii jednotlivců S mezi dospělými.

Zdroj: wikipedie.cz

Nějaká hudba na večer =)

11. června 2011 v 22:44 | Lassie Elenth |  Ostatní

AVRIL LAVIGNEZ nudy =D

11. června 2011 v 17:30 | Lassie Elenth |  Ostatní
Tak co pejskaři !!! Jak se vám daří... Plemena se mi zrovna psát nechtějí ale můžu vám říct která pro vás chystám. A jsou to: Basenži, Baset, Modrý gaskoňský baset, Plavý bretaňský baset a Bavorský horský barvař. =) Těšte se doufám, že se těšíte !!! Jinak ZAREGISTRUJTE SE DO NAŠEHO DOG-CLUBU. ZDE BUDE I PŘÍSTUPNÝ CHAT MEZI NÁMI PEJSKAŘI =)

Afghánský chrt

11. června 2011 v 13:50 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Afghánský chrt je jedním z nejpůvabnějších velkých plemen. Tento velkolepý dlouhosrstý pes pochází z Afghánistánu. Jeho oči mají orientální výraz, hledí na vás i skrze vás a vypovídají o hrdém, důstojném charakteru. Typický afghánský chrt také působí dojmem síly, kombinující rychlost a tělesnou sílu ve kvalitu vyššího řádu. Jeho dlouhá srst vyžaduje mnoho péče, a jeho východní osobnost se ne vždy snadno zvládá. Pro plemeno velmi typický, i když ne vždy přítomný, je kroužek na konci ocasu. Jiným zajímavým rysem je sedlo, tvořené krátkými, přiléhavými chlupy, rostoucími od ramen směrem dozadu. Závody afghánských chrtů jsou zajímavým soutěžním sportem, který má mnoho fanoušků.

Tohoto psího plemene, které je považováno za vznešenější, než jsou obyčejní psi, si afghánští domorodci považují stejně jako koní a jestřábů.

HoničiVelmi náročná péče o srst
VelcíStředně náročná stravaVýmarský ohař

11. června 2011 v 13:30 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Plemeno získalo název od výmarského dvora a díky stříbřitému zbarvení srsti bývá přezdíváno "šedý duch". Výmarský ohař byl původně velký honič, pravděpodobně pocházející z téhož základu, od něhož se odvozují i ostatní německá plemena. Poté co v Německu ubylo velkých honů, používalo se plemeno k lovu různé pernaté zvěře a k aportování z vody. Ačkoli jde i o společenského psa, je to především plemeno, které loví, vystavuje a přináší kořist, takže jeho lovecké schopnosti jsou nejpodstatnější. Podle srsti se rozlišují dvě varianty: nejoblíbenější je krátkosrstá, hladká a přiléhavá; další je potom dlouhosrstá, s délkou chlupů 2,5-5 cm, s delším hrdlem, hrudí a břichem, s dlouhými chlupy na ocase i vnitřních stranách končetin. Oči mají jantarový nebo šedomodrý nádech. Jeden z nejvyšších loveckých psů; ačkoli v britských standardech není specifikována hmotnost, bývá 32-39 kg a výška 56-69 cm. Výmarský ohař je nebojácný, přátelský, poslušný a ostražitý ochránce.

Ačkoli je Výmarský ohař nyní v Británii dobře známý, dostal se na ostrov teprve v 50. letech 20. století.

LovečtíNenáročná péče o srst
VelcíStředně náročná strava

Velššpringršpaněl

11. června 2011 v 12:20 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Ačkoli Velššpringršpaněla neuznával anglický Kennel Club až do roku 1902, byl užíván ve Walesu jako pracovní lovecký pes po několik staletí a je považován za velmi staré a výrazné plemeno čistého původu. Pracuje spolehlivě a vytrvale. Velikostně spadá mezi anglického španěla a kokra; měří 46-48 cm, díky stavbě těla je o něco lehčí než anglický kokršpaněl. Hmotnost bývá obvykle 16-20 kg. Plemeno, stavěné k vytrvalosti a těžké práci, je rychlé a aktivní a nadšeně a energicky plaší a nadhání. Ocas by nikdy neměl být držen nad úrovní hřbetu; obvykle se kupíruje. Velššpringršpaněl je silný, veselý a velmi aktivní, přátelsky založený. Hustá srst je rovná nebo přilehlá, s hedvábnou texturou. Její zbarvení je pouze sytě červené a bílé.

Uši Velššpringršpaněla jsou relativně malé, zužují se směrem ke konci a o jejich tvaru se hovoří jako o "tvaru vinného listu".

LovečtíMírně náročná péče o srst
StředníMírně náročná strava

Španělský vodní pes

10. června 2011 v 21:47 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Španělský vodní pes je mimo Španělsko málo známý a v Británii, ačkoli jej Kennel Club uznává, nebyly dosud schváleny oficiální plemenné standardy. Ve Španělsku se plemeno užívá většinou při nadhánění ovcí, koz a skotu, ale i k donášení kachen a aportování ryb uniklých ze sítí, přičemž se potápí pod vodu za pomoci blanou opatřených chodidel. Původ starých španělských vodních psů lze hledat hluboko v 10. století a o jeho předcích se věří, že byli z Andalusie. Velikost výrazně kolísá; výška se pohybuje od 38 do 50 cm, hmotnost mezi 12 a 20 kg. Vlnitá srst je kadeřavá, a když je dlouhá, nelíná, nýbrž vytváří dlouhé provazce. Lze ji stříhat, měla by však být po celém těle stejnoměrně dlouhá. Zbarvení je černé, hnědé, bílé nebo různobarevné, avšak nikdy trojbarevné. Španělský vodní pes je spolehlivý, poslušný a má klidnou povahu.

LovečtíVelmi náročná péče o srst
StředníMírně náročná strava

Sussex španěl

10. června 2011 v 20:14 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Na konci 19. století byl sussex španěl vyšlechtěn speciálně k tomu, aby pracoval jako aportovač v hustém podrostu na velkých honitbách. Plemeno, které není tak rychlé jako jiné typy španělů, má tendenci klást jazyk na stopu nebo na ni štěkat , což je chování u loveckých psů dosti neobvyklé. Těžký a mohutně stavěný sussex španěl s širokou lebkou a svraštělým obočím má přirozenou schopnost pracovat, i když je poněkud pomalý. Plemeno je aktivní a energické, s charakteristickou kolébavou chůzí. Tlusté, dosti velké laločnaté uši jsou umístěné těsně nad úrovní očí. V ořechově hnědých očích přátelskému založení jde o velmi vhodného rodinného psa do venkovské domácnosti. Bohatá, zlatočervenohnědě zbarvená srst je hustá, přilehlá, s vydatnou podsadou, odolávající rozmarům počasí. Pes má dlouhou, širokou zadní část těla s dobře vyvinutým svalstvem. Váží přibližně 23 kg a výška se pohybuje mezi 38-41 cm.

LovečtíMírně náročná péče o srst
StředníMírně náročná stravaIrský vodní španěl

10. června 2011 v 19:33 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Skutečný původ irského vodního španěla je prapodivný. Tvrdilo se, že plemeno bylo vytvořeno křížením pudla, španěla a svatohubertského psa. Dnes se však věří, že se vyvinulo z psů pocházejících z Persie, kteří se do Irska dostali přes Španělsko. Irský záznam o "vodních psech, kteří pronásledují vodní ptactvo", pochází z roku 1600. Jsou to nejvyšší příslušníci rodiny španělů o výšce 51-58 cm; bystrá, urostlá a pevně stavěná zvířata, vytrvalí, všestranně použitelní lovečtí psi, sloužící při všech druzích lovu, zejména vodních ptáků. Hmotnost se obvykle pohybuje mezi 20 a 30 kg. Ačkoli bývá Irský vodní španěl zpočátku rezervovaný, má roztomilý smysl pro humor, klidnou a láskyplnou povahu. Bohatá, tmavě červenohnědá srst s nafialovělým nádechem je hustá s pevnými, kudrnatými loknami a přirozeně se mastí, takže vyžaduje značnou péči.

LovečtíStředně náročná péče o srst
VelcíStředně náročná stravaField španěl

10. června 2011 v 18:49 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Plemeno vytvořili na konci 19. století lovci, kteří požadovali těžšího španěla než kokr, ale pořád ještě lehčího než sussex španěl, vzájemným křížením těchto dvou plemen. Zpočátku bylo nové plemeno příliš nízké a mělo příliš dlouhé tělo, takže se nehodilo k práci, kvůli níž vzniklo. Nakonec se výstřelky šlechtění odstranily a v posledních desetiletích byl vytvořen daleko použitelnější pracovní pes. Field španěl, aktivní a vytrvalý pes, je ideální pro šoulačku v bažinách nebo jako společník pro obyvatele venkova, nehodí se však pro městský život. Povahu má povolnou, citlivou a nezávislou. Hlava a lebka vyvolávají dojem urozenosti, charakteru a vznešenosti, zatímco široce otevřené oči mandlového tvaru mají přiléhavá víčka a nemají mžurku, což psům propůjčuje vážné a mírumilovné vzezření. Černá, červenohnědá nebo šedohnědá srst je dlouhá, přiléhavá, lesklá a hedvábná; hmotnost od 18 do 25 kg a výška 45,7 cm.

LovečtíMírně náročná péče o srst
StředníMírně náročná strava

Pravidla

10. června 2011 v 18:49 | Lassie Elenth |  Ostatní
Hned na záčátek vás chci upozornit, čtěte důkladně... =D Tak, všechna pravidla nemusíte úplně znát ale ty hlavní si opravdu důkladně přečtěte. Budou označeny hvězdičkou *

 1. Kočkám vstup zakázán pouze velkým šelmám jako jsou lvi, gepardi, tygři apod.
 2. Nehlaste se do DOG-CLUBU jen protože tu chcete být mezi námi ale proto, že jste milovníky psů...
 3. Pokud máte rádi psy ale moc o nich nevíte nezoufejte. Vše se časem dozvíte a naučíte. *
 4. Jestliže chcete buďte členy i na facebooku. =)
 5. Nespamujte prosím !!! Nepište kopukrát jedno a totéž k jednomu a více článků. *
 6. Nepište reklamy když tam napíšu ZÁKAZ PSANÍ REKLAM... *
 7. Nepište do komentářů registrace hezký blog apod. Je to pro budoucí členy !!! *
 8. Zákaz vulgarismu... Povoleny jsou jen slabé ale ty si nechte taky radši pro sebe. *
 9. Kopírujte se zdrojem !!! NIKDY NEKOPÍRUJTE BEZ ZDROJE !!! Obrázky jsou označeny. *
 10. A nakonec pravidlo 10. Chovejte se slušně !!! *

Registrace do DOG-CLUBU

6. června 2011 v 16:29 | Lassie Elenth |  Ostatní
Registrace do DOG-CLUBU není těžká ale také musíš splňovat podmínky aby jsi mohl patřit mezi nás. Určitě se může někomu stát, že se nedostane ale nic si z toho nedělejte. =) Nejvíce našich pravidel najdete ZDE - PRAVIDLA! A tyto všechny pravidla co se dočtete budete muset znát. Připravujete se být členem DOG-CLUBU tak na tom zapracujte co nejvíce a aby jste byli přijati. Jen vás můžu upozornit, že registraci by měli zvládnout lidé s IQ od 80 a víc takže prosíme nedělejte v registraci ze sebe hloupého... =) To je taky pravidlo. A jinak můžete být klidní já jsem moc hodná povaha takže já si budu brát za zlé když vás nevezmu, ale pokud s tím budu rozhodnutá bezpodmínečně "neberu" a to poznám na první pohled. =D Takže co nakonec dodat tak jen hodně štěstí při registraci !!! =) A nebojte se =)

Vaše Lassie.
Registrace pište do komentářů a prosím ŽÁDNÉ REKLAMY !!! NEKOPÍRUJTE PROSÍM, POUZE SE ZDROJEM !!!

 1. Tvé jméno nebo přezdívku (příjmení nemusíš)
 2. Email nebo icq (na upozornění změn apod.)
 3. Jméno tvého pejska
 4. Rasu tvého psa
 5. Fotografii tvého psího přítele
Své dotazy pište na email: lassie.elenth@centrum.cz =) Hodně štěstí !!!Anglický špringršpaněl

5. června 2011 v 12:18 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Mnozí věří, že anglický špringršpaněl, tradiční pes lovců lovících v bažinách, představuje vývojovou větev, z níž se vyvinuli všichni pozemní španělé kromě clumber španěla. Plemenné standardy jasně stanoví, že plemeno má starý a čistý původ a že je to nejstarší z loveckých plemen. Vynikající všestranný lovecký pes, původně vyšlechtěný k nalézání a zahnání zvěře do sítí či nádhánění sokolům nebo chrtům; nyní ho lovci používají k vyhledávání, vyplašení a aportování zvěře. Souměrně stavěný, veselý, aktivní a silný anglický špringršpaněl potřebuje pro udržování kondice a přecházení nudě pravidelné cvičení. Plemeno má přátelské a šťastné založení a je tvárné a poslušné. Rovná středně hustá srst, odolávající počasí, je červenohnědá a bílá, černá a bílá nebo má některou z těchto barev s tříslově hnědým zbarvením. Výška je 48-51 cm, hmotnost 22-24 kg.

Toto plemeno bylo dříve známé jako norfolkský španěl; název anglický šprígrlšpaněl se používá od roku 1900.

lovečtímírně náročná péče o srst
velcístředně náročná strava

Agility

4. června 2011 v 22:51 | Lassie Elenth |  Psí sporty
Agility-Kate je vážně doprá, je to jinak Kavalír King Charles Španěl =)