Listopad 2011

Jezevčík

12. listopadu 2011 v 18:49 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Ve Velké Británii existuje šest variant jezevčíků, spadajících do dvou velikostních skupin - standardní, vážící 9 - 12 kg, a miniaturní, který nesmí přesáhnout 5 kg. Výška je 30-35 cm. Tři rázy srsti jsou hladký, dlouhý a drsný. Ačkoli mezi jezevčíky existují určité malé rozdíly, všichni by měli odpovídat stejnému standardu. Miniaturní hrubosrstý jezevčík nebyl v Británii uznáván do roku 1959. Název plemene i v původním německém originále znamená "jezevčí pes", což byl v minulosti původní důvod jeho chovu. Dokáže však také pracovat v zemi po jiných psech a nad zemí se používá ke stopování zraněné zvěře a k plašení zvěře z hustého podrostu. Během obou světových válek však vinou protiněmeckých nálad jeho obliba u veřejnosti klesla. V 50. letech 20. století ale začal opět rychle růst. Přestože jsou jezevčíci dlouzí a nízcí, mají svalnaté tělo; jejich lásce k jídlu by se nemělo povolovat, jinak mohou rychle ztloustnout. Vyzývavé nesení hlavy a inteligentní výraz naznačují odvahu, která nutná přísnost, neboť jezevčík dokáže být značně nezávislý, přitom by ale měl být poslušný. Povolena jsou všechna zbarvení, není však dovolena bílá barva s výjimkou malé skvrny na hrudi, která, ač přípustná, není obecně žádoucí.

Honiči Mírně náročná péče o srst
VelcíMírně náročná strava


Skotský jelení pes

12. listopadu 2011 v 12:55 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Starobylé plemeno, užívané k lovu jelenů na náhorních planinách Skotska. Velkolepý pes, který skvěle zapadá do scenerií baronských hal, je obdařen dostatečnou rychlostí, vytrvalostí, a dostatečnou silou, aby strhl k zemi jelena, takže si ho snadno představíte při honu, i když zároveň má v sobě i jemnou vznešenost. Má přátelskou povahu; s výškou 71-76 cm a hmotností až 45,5 kg nejde o plemeno, které by se pohodlně vešlo do malého bytu. Hustá, přiléhající srst je na dotek hrubá, avšak nevyžaduje příliš mnoho kartáčování. Ačkoli seznam plemenných standardů obsahuje celou řadu zbarvení, nejčastěji bývá tmavý.

Honiči Mírně náročná péče o srst
VelcíStředně náročná strava


Barzoj

10. listopadu 2011 v 14:47 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Barzoj, stavěný na rychlost a pro krásu, byl původně používán v Rusku k lovu vlků; je to aristokratický pes. Do Velké Británie byl dovezen na konci 19. století; o toto plemeno se velmi zasloužila princezna Alexandra, jež se později stala královnou, a udělala hodně pro zvýšení jeho obliby v Anglii. Odvážný, věrný honící pes s citlivou, živou a hrdou povahou. Hedvábná srst je u psů delší než u fen a vyžaduje trvalou a pravidelnou péči, aby se udržela v dobrém stavu. Minimální výška je 68 cm u fen a 74 cm u psů; hmotnost se pohybuje až do 48 kg. Barzoj má hřbet spíše kostnatý a zvedá se v ladné křivce. Plemeno vyžaduje cvičení jak pro udržování kondice, tak pro jeho spokojenost.

Barzoj býval známý jako sibiřský vlkodav; ruské slovo ,,borzoj" je termín, kterým se označují všichni slídiči.

Honiči Mírně náročná péče o srst
VelcíStředně náročná strava


Bladhaund

4. listopadu 2011 v 16:26 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Bladhaund je známý i jako svatohubertský pes a dokáže sledovat lidskou stopu na všech typech podkladů mnoho hodin. Navzdory imponujícímu zjevu je bladhaund dosti rezervovaný, citlivý pes, laskavý a vůbec nesnášenlivý. O jeho původu se soudí, že vede k původním francouzským svatohubertským a talbotským honičům. Bladhaund je velmi silný honič, měří 58-69 cm a váží do 50 kg. Kůže je obvzláště na hlavě volná, visící v hlubokých záhybech, a tenké uši, měkké na omak, jsou dlouhé, volně povislé a dávají psu charakteristický vzhled. Dlouhý, kuželovitý ocas nosí zakřivený vzhůru. Plemeno ztělesňuje důstojnost, vážnost, inteligenci a sílu. Štěkajícího bladhaunda je třeba vidět, aby člověk uvěřil, že zvuk vydává tento velkolepý pes.

Před 2. světovou válkou téměř vymizel.

Honiči Nenáročná péče o srst
VelcíVelmi náročná strava


Bígl

4. listopadu 2011 v 15:49 | Lassie Elenth |  Psí rasy
Bígl je v zásadě britským plemenem, a ačkoli jeho původ je poněkud vágní, byl vyšlechtěn z větších psů, sloužících k honu na lišku, na takovou velikost, aby mohl lovit na honech po boku lovce. Plemeno, zmiňované již v Chaucerově díle Canterbury Tales ze 14. století, bývalo také oblíbené u vladařů. Robustní, kompaktní pes působí dojmem vysoké kvality; je veselý a dobře sleduje stopu, v prvé řadě zajíců. Bígl je aktivní a neohrožený, s velkou životní silou a rozhodností. Plemeno působí dík dosti velkým, tmavě nebo ořechově hnědým očím inteligentním dojmem a má laskavou, klidnou povahu. Výška je 33-40 cm, hmotnost obecně 8-14 kg. Krátká srst, která může mít jakékoli zbarvení, uznávané u honičů, je hustá a odpuzuje vodu.

Poznámka: Sama mám doma bígla a řeknu vám :D Je to pěkná palice dubová... :D Tohle obrázky toho mého zlatíčka nejsou ale jestli budete chtít dám je sem. :))))) A také kdo by chtěl poradit s něčím, že si bude např. pořizovat bígla tak taky neváhejte a pište :) nekoušu. :D

HoničiNenáročná péče o srst
StředníMírně náročná strava


Španělskooo :D

4. listopadu 2011 v 15:23 | Lassie Elenth |  Ostatní
Ahoj:)

Tak jsem zase tu :D No omlouvám se opět :D za mou malou aktivitu ;) Teď ale toho mám celkem dost a sama nestíhám... Jinak proč píšu? :) No začalo mě táhnout Španělsko a se Španělskem i španělský jazyk :))) Takže kdo by se chtěl semnou učit :D:D:D Jen tak :D Jinak jak pak se máte? :) Já v celku fajn akorát buď toho mám dost nebo je nuda takže bych ráda toho měla hodně když je nuda a pak naopak :))) Tak se jinak mějte a napište mi něco na mail :D Budu se těšit s pozdravem Lassie Elenth :)))

P.S. email: Lassie.Elenth@centrum.cz :)))